Home

Bílá nemoc rozbor pdf

4 Bílá nemoc Matka - drama, námět od manželky Olgy, reakce na válku ve Španělsku - matka si povídá se zemřelými muži ze své rodiny (s manželem a se 4 syny). Naživu je pouze Toni. Matka slyší v rádiu hlášení o tom, že jsou zabíjeny i děti, a sama posílá Toniho do války Kniha: Bílá nemoc Spisovatel(ka): Karel Čapek Přidal(a): Andrea Téma díla - poukázat na nesmyslnost války, dílo varuje před fašismem, který v době vydání díla (1937) ještě nepropukl v plné podobě, dílo je nadčasové, upozornění na podceňované nebezpečí fašismu a davové jednání, boj lidstva s bílou nemocí je jako boj dr. Galéna proti zbrojení a válce (tedy. Studijní materiál Bílá nemoc - rozbor díla k maturitě už se na Tebe teší v rubrice Maturitní rozbory, Rozbory děl. Nenech ho čekat dlouho :-)

speciální sleva obrovská sleva nový vzhled fitness náramek

Bílá nemoc - rozbor knihy (4) RozborKnihy

Karel Čapek BÍLÁ NEMOC Znění tohoto textu vychází z díla Bílá nemoc tak, jak bylo vydáno v Československém spisovateli v roce 1994 (ČAPEK, Karel Karel Čapek - Bílá nemoc ROZBOR.pdf. 76 kB; N.V.Gogol - Revizor - rozbor díla k maturitě: 314x: 5. Erich Maria Remarque - Stařec a moře: 160x: 6. Charles Dickens - Oliver Twist - rozbor k maturitě: 38x: 7. Karel Čapek - Bílá nemoc - rozbor díla k maturitě: 33x: 8. A.Jirásek - Lucerna - rozbor díla k maturitě: 21x: 9. Ota Pavel - smrt krásných srnců - rozbor k maturitě.

Rozbor k ústní maturitní zkoušce z českého jazyka. Karel Čapek - Bílá nemoc, rozbor díky kterému odmaturujete za jedničku bez námahy Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Bílá nemoc (15) (Karel Čapek) - Příběh doktora Galéna, který objeví lék na zhoubnou Bílou nemoc a následkem toho se stane terčem politikaření bohatých nakažených lidí v jejich zoufalé snaze o přežití, je.. PDF knihy zdarma - Karel Čapek. Karel Čapek. Bílá nemoc autor : Karel Čapek. Drama divadelní je i dramatem osobním hlavního hrdiny. Poněkud odstrčený doktor Galén příjde se zázračným lékem na nemoci ne málo podobné malomocenství. Jeho metoda má úspěch, zdá se, že lidstvo může být zachráněno Za dvorním radou přichází doktor Galén, bývalý spolupracovník jeho tchána. Rada mu nejprve nevěří, že dokáže bílou nemoc vyléčit, ale nakonec mu svěří pokoj č. 13 s nejhoršími případy. Drama Přílohy: Rozbor díla - Bílá nemoc

Bílá nemoc - rozbor díla k maturitě Rozbor-dila

 1. Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Bílá nemoc (rozbor) (3) (Karel Čapek) - • drama o třech aktech ve 14 obrazech BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE: Vydalo nakladatelství Artur v Praze roku 2009 (2. vydání tamtéž). Počet stran: 91. ISBN: 978-80-87128-28-2. O..
 2. Kniha: Bílá nemoc Spisovatel(ka): Karel Čapek Přidal(a): Teryk94 Téma: varování před fašismem, jedinec proti tomu nic nezmůže Hl. myšlenka:- nesmyslnost války Čas:- před 2.sv.v. konec 30.let, ve státě připomínající Němocko Prostor: 1. Nemocnice - Dr. Galén říká novinářům že pomůže i jiným lidem než jen chudým jen za podmínky že vládci zemí vyhlásí mír
 3. Search for videos, audio, pictures and other files Search file

varování před nebezpečím fašismu, projevuje se konflikt demokracie a diktatury. Konflikt jedince a společnosti. jedinec je slabý vůči celku, když stojí sám bez opor Ulož.to je v Čechách a na Slovensku jedničkou pro svobodné sdílení souborů. Nahrávejte, sdílejte a stahujte zdarma. Kredit umožní i stahování neomezenou rychlostí Karel Čapek - Bílá nemoc, rozhlasová hra - cast.mp3. 6:31; 6 MB;

Karel Čapek: Bílá nemoc

Česká filmová klasika představuje: Bílá nemoc (1937) Vrcholně autorským počinem herce a režiséra Huga Haase byla filmová adaptace divadelní hry Karla Čapka.. Bílá nemoc - drama, konflikt mezi doktorem Galénem a diktátorem Maršálem s fašistickými rysy. Galén má lék proti smrtelné bílé nemoci, který vydá jen proti slibu míru. Galén má lék proti smrtelné bílé nemoci, který vydá jen proti slibu míru Pdf soubory jsou zabezpečeny proti hotlinku - přímému stažení souboru pdf z jiných webů. Proto odkazujte na určitou stránku, kde se příslušná kniha nachází, nikoliv na soubor pdf! Pro vyhledání titulu použijte seznam autorů nebo seznam titulů, případně integrovaný vyhledávač google Karel Čapek - Bílá nemoc. Desetiminutové výukové video. Drama / Česká republika / Česká literatura 20. a 21. století Koupit video za 40 Kč 30 Jednostránkový rozbor v PDF. Drama / Česká republika / Česká literatura 20. a 21. století + Koupit oboje za 60.

rozbor_bila nemoc.pdf Ulož.t

Video: Karel Čapek - Bílá nemoc - rozbor díla k maturitě

DÍLO: BÍLÁ NEMOC • zasazení výňatku do kontextu díla V dramatu se objevuje diktátor (vůdce národa, označovaný slovem maršál), který chce zahájit válku (dobová paralela na Adolfa Hitlera). V téže době se objevuje nakažlivá neznámá nemoc, která zabíjí lidi (fakticky je ale dost podobná lepře) 1. ČAPEK, Karel. Loupežník, R. U. R., Bílá nemoc Praha, 1983, 335 stran, 2. POLÁŠKOVÁ, Taťána. Literatura nakladatelství VYUKA. 207 stran, ISBN 80-902571 Obrázky a schémata byly vytvořeny pomocí nástrojů programu MS Word, 2007. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzděláván První světová válka měla velký vliv na Čapkovo dílo, přestože kvůli nemoci nebyl odveden do armády a ani nemusel bojovat. Po ukončení studia krátce působil jako vychovatel v šlechtické rodině (v roce 1917 byl domácím učitelem Prokopa Lažanského na zámku Chyše), ale této činnosti se údajně věnoval pouze tři měsíce a brzy přešel k novinařině. Psal do mnoha.

Kniha: Bílá Nemoc Autor: Karel Čapek Deník přidal(a): Hana Přidáno na: Studijni-svet.cz Autor: Karel Čapek (1890 - 1938) Spisovatel, novinář, překladatel. Velký vliv na formování jeho osobnosti měl otec (silný a spravedlivý) a babička (láska k vlasti). Studoval filozofii v Praze, Berlíně a Paříži. Psal do mnoha periodik - s bratrem Josefem, redaktorem Národních. Bílá nemoc (1937), Matka (1938) a jeho román Válka s Mloky (1936). Jsou to výtvory inspirované úzkostí o osud člověka i světa tváří v tvář fašismu. 1 Karel Čapek, Poznámky o tvorbě 1959, str. 7 pdf; prc (Odkazy ke stažení poskytla Městská knihovna v Praze, děkujeme) lék. Lék vydá jen tehdy, když se vlády zaváží, že již nikdy nebudou válčit. Hlava státu, v němž bílá nemoc vypukla - výbojný maršál - chce dobývat svět a před ničím se nezastavuje. Bílou nemocí je napaden hlavní zbrojař země baron Krüg ROZBOR NEUMĚLECKÉHO TEXTU Porovnání uměleckého a neuměleckého textu: odhalit souvislost/nesouvislost obou textů, tvrzení zdůvodnit (Souvislost bývá zcela zřetelná, např. dílo + jeho recenze, dílo + komentář z ČSFD, dílo + objednávka daného díla pro knihovnu, dílo + encyklopedické heslo o autorovi apod. Bílá nemoc - drama proti fašismu, drama proti nástupu fašismu, nemoc symbolem nacismu, bílá - nadřazenost čisté rasy Matka - drama proti fašismu RUR - satiricko-kritické drama, filozofické zamyšlení nad morálkou moderní doby, vynález umělých bytostí bez citu a morálních hodnot, jednostrannost technického pokroku

EPUB HTML MOBI PDB PDF TXT: Jakub Arbes Svatý Xaverius EPUB HTML MOBI PDB PDF TXT: Bible Starý zákon Nový zákon EPUB HTML MOBI PDB PDF TXT: Karel Čapek Anglické listy EPUB HTML MOBI PDB PDF TXT: Karel Čapek Bílá nemoc EPUB HTML MOBI PDB PDF TXT: Karel Čapek Cesta na sever EPUB HTML MOBI PDB PDF TXT: Karel Čapek Devatero pohádek. Borovský Karel Havlíček - Tyrolské elegie.pdf (163,5 kB) Březina Otokar - Ruce.pdf (98,5 kB) Burian Emil František - Idioteon.pdf (41,6 kB) C Čapek - Chod Karel Matěj - Kašpar lén mstitel.pdf (417,8 kB) Čapek Josef - Stín kapradiny.pdf (260,8 kB) Čapek Karel - Povětroň.pdf (355,2 kB) Čapek Karel - Bílá nemoc.pdf (343 kB Děj - Děj nás zavádí do blíže neurčené země, kde stejně jako na celém světě propuká bílá nemoc. Jde o jistý druh lepry, který pochází z Číny, a proto se oficiálně nazývá Čengova nemoc. Příznaky jsou podobné jako u jiných malomocných - otevřené a zapáchající rány, odpadávání kusů masa a jistá smrt rozbor díla k maturitě Menu. Přihlas se Zaregistruj se. Materiály. nsyslova. Kotul. Bílá nemoc - rozbor rozbor díla k maturitě.

Karel Čapek - Bílá nemoc rozbor k ústní maturitní zkoušce z č

Ve videu se podíváme na Čapkovo drama Bílá nemoc, zamyslíme se nad otázkami, které nám Čapek klade, představíme si jednotlivé postavy Karel Čapek - Bílá nemoc ROZBOR.pdf. 76 kB; 0. Karel Čapek - Bílá nemoc - překlad do esperanta.pdf. 376 kB; 0. 18.Karel Čapek- Bílá nemoc.odt.

Karel Čapek - Bílá nemoc (15) Čtenářský deník Český

Karel Čapek Bílá Nemoc.pdf. 1 MB +1 . 2. Karel Čapek - Bila nemoc.pdf. 57 kB; 0. Karel Čapek - Bílá nemoc ROZBOR.pdf Karel Čapek - Bílá nemoc ROZBOR.pdf. 76 kB; 0 . Karel Čapek - Bílá nemoc - překlad do esperanta.pdf. 376 kB. Bílá nemoc Výňatek A lidé, to se ví: jak někdo lehne s rýmou, už říkají, že má bílou nemoc. Matka: Píše mi sestra, že u nich je toho taky plno. Otec: Nesmysl. To už je taková panika - To je zajímavé, tadyhle říká Sigelius, že ta nemoc přišla z Číny. Vidíš, já vždycky říkám: udělat z Číny evroou.

PDF. Stáhnout kompletní materiál zdarma (212,78 kB) Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu PDF. Stáhnout soubor. Karel Čapek - válka s mloky, bílá nemoc 4.ročník,. Do jakési země, jejíž národ je plamennými projevy diktátora právě úspěšně přesvědčován o své nadřazenosti a oprávněnosti vojenské expanze, se rozšířil bacil silně destruktivní formy malomocenství. Je nazýván morbus Tshengi nebo lidově bílá nemoc Rozbor díla k ústní maturitní zkoušce. Rozbor díla k ústní maturitní zkoušce Karel Čapek - Bílá nemoc ROZBOR.

Víte, mohl bych aspoň dokázat . . na spoustě případů, že se dá bílá nemoc vyléčit. NOVINÁŘ: A bohatého byste do léčení nevzal? Dr. GALÉN: Je mi líto, pane . . . ale to bych nemohl. Bohatí - Bohatí mají víc vlivu, že ano - Budou-li mocní a bohatí opravdu chtít mír - Na ně se víc dá, víte?. Příběh se odehrává na neznámém místě, kde se šíří bílá nemoc. Člověku se na těle objeví malá bílá skvrna, která je necitlivá a rozšiřuje se po celém těle. Hlavním hrdinou je doktor Galén. Na Lilienthalově klinice se radí dvorní rada Sigelius s lékaři, jak postupovat při léčbě. Lék však nemohou najít Kniha: Válka s mloky Autor: Karel Čapek Rozbor přidal(a): Veronika Vloženo na: Studijni-svet.cz Continue readin Kniha: Bílá nemoc Autor: Karel Čapek Nové vydání proslulé divadelní hry Karla Čapka, která byla poprvé uvedena ve Stavovském divadle v roce 1937 s Hugo Haasem v hlavní roli Bílá nemoc - rozbor díla k maturitě (4) Bílá nemoc - rozbor díla k maturitě (2) Bílá nemoc - rozbor díla k maturitě; Válka s mloky - rozbor díla k maturitě; R.U.R. - rozbor díla k maturitě (4. ZŠ, MŠ a PŠ Kolín - zskolin. Bílá nemoc - charakteristika děje a jednajících postav. 8.05.3a Karel apek - Bl nemoc.

Rozbor dramatu bílá nemoc, jehož autorem je český spisovatel Karel Čapek. Bogdan Trojak: Brněnské metro - literární kritika. Jedná se o krátkou literární kritiku knihy Brněnské metro od spisovatele Bogdana Trojaka. Bohumil Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále Kategorie: Česká literatura od 20. století Typ práce: Obsahy a rozbory děl Další díla spisovatele: Karel Čapek Životopisy spisovatele: Karel Čapek Škola: nezadáno/škola není v seznamu Charakteristika: Rozbor divadelní hry Bílá nemoc je uveden směrovým zařazením a stručným životopisem autora.Následuje samotný rozbor se zaměřením na charakteristiku postav Figury a tropy Tropy - denotát - přímé vztažení jména k označovaného objektu (určitým slovem nazveme nějakou konkrétní věc, jev

Další díla: Bílá nemoc (drama), Matka (drama), Věc Markopulos (drama) Soudobí autoři a díla: Jiří Mahen - Jánošík (drama) Fráňa Šrámek - Měsíc nad řekou (drama) O díle. Téma: Varování před riziky vědeckého pokroku. Časoprostor: Továrna R.U.R., kancelář, Helenin salon - vždy někde uvnitř budovy, budoucnos Juraj Hordubal se po osmi letech práce v zahraničí vrací domů do Podkarpatské Rusi, kde se mezitím vše změnilo, nikdo ho nevítá. Tak začíná Čapkova novela Hordubal z roku 1933. Na pozadí skutečného příběhu rolníka, kterého zavraždila manželka s milencem se Čapek zamýšlí nad otázkami pravdy, lidského poznání i jednoznačnosti viny Uloz.to jest czeskim liderem udostępniania plików. Prześlij, Podziel się i pobierz za darmo. Punkty umożliwiają nieograniczoną prędkość pobierania KAREL ČAPEK - BÍLÁ NEMOC LITERÁRNÍ TEORIE Literární druh a žánr: divadelní hra (drama) Literární směr: vydáno r. 1937 - pozdní autorova tvorba (období tvorby děl s protiválečnou a protinacistickou tematikou); české meziválečné drama Slovní zásoba: spisovná čeština; odborné lékařské názvy v latině; emotivní výrazy Stylistická charakteristika textu.

PDF knihy zdarma Karel Čape

Obsahy a rozbory děl z české i světové literatury. Ověřené práce, které se mohou hodit jako podklad pro zpracování maturitní otázky nebo úpravu čtenářského deníku. Stovky prací zdarma Provedu rozbor dramatu Bílá nemoc, charakteristiky davu a jejich vůdců. Zanalyzuji také recenzi, ve které se Karel apek vyjádřil ke Vzpouře davů. Závěrem je podáno vysvětlení spojitostí mezi Karlem ýapkem a José Ortegou y Gassetem. Je zde naznaþena aktuálnost tématu davu v moderním světě, který j Bílá nemoc, další Čapkova tragédie, které pojednává o státě, ve kterém propukne nevyléčitelný mor. Lék vynalezne pouze dr. Galén, který ho ovšem nechce zveřejnit, usiluje totiž o mír, léčí tudíž jen malomocné

Kategorie: Česká literatura od 20. století Typ práce: Obsahy a rozbory děl Další díla spisovatele: Karel Čapek Životopisy spisovatele: Karel Čapek Škola: nezadáno/škola není v seznamu Charakteristika: Práce přináší stručný rozbor hry RUR Karla Čapka ke státní maturitě z českého jazyka.Nejprve uvádí autorův životopis a vypisuje jeho známá díla Kategorie: Česká literatura od 20. století Typ práce: Obsahy a rozbory děl Škola: nezadáno/škola není v seznamu Charakteristika: Tento text stručně seznamuje s životem a dílem Karla Čapka.Poté se již zabývá dramatem Matka. Zařazuje je do kontextu Čapkovy tvorby a rozebírá dílo z hlediska tématického, jazykového i kompozičního plánu Je nesmysl předpokládat, že ve dvou zamilovaných robotech by mělo počátek nové lidstvo, neboť tuto eventualitu popírá vše, co dosud bylo ve hře řečeno. Mnohem lépe než zde zvládl Čapek zakončení dramatu Bílá nemoc, z níž poslední stránka vydá za celou hru This entry was posted in Čtenářský deník and tagged Bílá nemoc, Čapek, čtenářák, čtenářský deník, drama, Karel Čapek, maturita čeština, maturita čj, maturita z českého jazyka, maturita z češtiny. Bookmark the permalink. Post navigation

Študijný materiál Biela nemoc - čitateľský denník (rozbor) už sa na Teba teší v kategórii Čitateľský denník, Literatúra. Nenechaj ho čakať dlho Autor: Karel Čapek Nakladatelství: Městská knihovna v Praze Jazyk: česky Formáty: epub, html, pdb, pdf, prc, rtf, tx Není divu, že vzniká zrovna v Československu, kde komunistický režim silně vystupuje proti katolíkům (sám byl V roce 1951 byl v rámci širokého protikatolického zásahu zatčen a odměněn za svou naprosto nepolitickou činnost, tedy za nic, a prostě proto, že existoval na nějaké černé literární listině, odsouzen ke třinácti letům vězení) Pro nemoc nebyl odveden do války. Čapkovi rodiče se přestěhovali do Trienčanských Teplic, ale Karel spolu s bratrem Josefem zůstali v Praze. Zprvu Karel Čapek působil jako učitel, roku 1917 nastoupil jako redaktor do Národních listů. Pro nesouhlas s politickými názory šéfredaktora listů, z novin odešel. Bílá nemoc, Matka Manžel jí již zemřel ve válce a nejstarší syn Ondra byl lékařem, ale když zkoumal nemoc (žlutou zimnici), sám jí podlehl. Matka je s nimi stále v kontaktu, ale ostatní živí je nevidí. Často jim vyčítá, že se pustili do něčeho tak nebezpečného, ale oni jsou rádi, že zemřeli jako hrdinové

Kniha: R.U.R. Autor: Karel Čapek Deník přidal(a): Eliška Přidáno na: Studijni-svet.cz R.U.R. (Rossumovi univerzální roboti) Literární druh: drama žánr: tragédie (začátek komedie) Postavy děje: Helena - citlivá, láskyplná; Harry - ředitel firmy na roboty, chce je nechat pracovat za lidi; Fabry - technik, tvoří například květiny; Dr. Gall. - zabývá se výzkumem. vyjadřuje nesouhlas a obavu z války (Krakatit, Bílá nemoc, Matka) Díla o Povídky z jedné a druhé kapsy o Boží muka o Trapné povídky o Krakatit o Noetická trilogie → Hordubal, Povětroň, Obyčejný život o Válka s mloky o Továrna na absolutno o Život a dílo skladatele Foltýna o Ze života hmyzu o Loupežník o R.U.R o Věc.

Rozbor - Milujeme češtin

5 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejňuje v souladu s ustanovením § 78a odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném Stahování je dostupné pro členy VIP klubu na stránkách Studijni-svet.cz Jak získat VIP členství? Podmínky a možnosti jeho získán

Sami poznáte, že zpracování těchto rozborů je na zcela jiné úrovni oproti veřejně dostupným materiálům z webů typu Český-jazyk.cz a Rozbor-dila.cz. Na těchto webech se velice často vyskytují polopravdy a různé zavádějící informace, které se ovšem nemusí nutně zamlouvat Vašemu Zkoušejícímu Kniha odkaz garciovi pdf. Knihy In Deutscher Sprache Zdarma Stažení . EDIČNÍ PLÁN na 2. pololetí 2020. PDF Ediční plán Beta 2. pololetí 2020 (912 kB) Vytisknout stránku. Výhody pro vás. Knihy v předprodeji s 30% slevou!Vyberte si z knih od autora Cressida Cowell na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma.

Karel Čapek - Bílá nemoc (rozbor) (3) Čtenářský deník

Bílá nemoc Karel Čapek Kulturní a historické souvislosti vzniku díla Dílo řadíme mezi tzv. meziválečnou pr ózu (1918-1939). J e to období první republiky, kdy neexistovala cenzura a díla mohla vznikat svobodně. Období demokracie, někteří autoři dosahují světových rozměrů Karel Čapek -Bílá nemoc AUTOR: KAREL ČAPEK - (9.1.1890 - 25.12.1938) - český spisovatel, novinář, dramatik, překladatel, fotograf - pro nemoc se nemusel účastnit 1.sv. války, byl jí však velmi ovlivně ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY KAREL ČAPEK: BÍLÁ NEMOC (DIVADELNÍ HRA A FILM-POROVNÁNÍ)BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Aneta Boublíková Specializace v pedagogice Český jazyk se zaměřením na vzdělávání Vedoucí práce: PaedDr. Jiří Staněk, CSc K. H.Mácha - Máj, B.N mcová - Babika , K. ýapek - Bílá nemoc, K. J . Erben - Kytice A) V ned li chodila babika do kostela a d ti s rodii chodily na hrubou a nebo šli babice naproti. D ti již zdálky na babiku volaly a když k ní přib hly, stále ji prosily, aby jim n co dobrého dala

Makropulos (1922), Adam Stvo řitel (1927), Bílá nemoc (1937), Matka (1938), a filozofické dílo Pragmatismus čili Filosofie praktického života (1918).5 Některých dalších Čapkových d ěl se práce dotkne pouze okrajov ě, proto nejsou uvedena v hlavním vý čtu Bílá nemoc 1937, režie Hugo Haas, v hlavní roli Hugo Haas. Epidemie zákeřné choroby ničí obyvatele totalitního státu, jehož vůdce připravuje válečnou expanzi. Pokus lékaře z chudinské čtvrti čelit nemoci i nacionálnímu fanatismu ztroskotává. 4

13 Rozbor neuměleckého textu - otázky k MZ 80 14 Rozbor uměleckého textu - otázky k MZ 80 15 Použitá literatura 80 Karel: Bílá nemoc 2. Deník Anne Frankové 3. Erben, Karel Jaromír: Kytice 4. F., Christiane: My děti ze stanice ZOO 5. Havlíþek Borovský, Karel: Král Lávra 6. Hugo, Victor: Chrám Matky Boží v Paříž Zpracování povinné četby nikdy nebylo jednodušší. Přinášíme Vám seznam 20 rozborů připravených ke stažení, tisku, kopírování nebo jen čtení

Bílá nemoc - rozbor knihy RozborKnihy

maturitní otázky, referáty, ukázky příjímacích zkoušek a zkušenosti ze studia - imaturita.c Čapek, Karel: Bílá nemoc (2) Čapek, Karel: Věčné dobrodružství Čapek, Karel: Francouzská poezie naší doby Čapek, Karel: Život a dílo skladatele Foltýna Čapek, Karel: Bílá nemoc Čapek Chod, Karel Matěj: Jindrové Čech, Svatopluk: Nový epochální výlet pana Broučka tentokrát do XV Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz 8 Čtenářský deník k Literatuře v kostce pro SŠ SChÉMa aUTOR a NáZEV DíLa (případně jiné základní údaje, např. rok 1. vydání, známý ilustrátor, překladatel apod.

rozbor_bila nemoc.pdf Uloz.t

- Bílá nemoc - 1937 - v postavě Maršála ukazuje na scestnou a krutou logiku mocných jedinců a tragédii bezmoci ušlechtilého, ale izolovaného lékaře, který musí kapitulovat před davovým fanatismem - První parta - 1937 - Matka - 193 Jako dobrovolník odešel r. 1916 do 1. sv. v, r. 1918 zraněn - po návratu se nebyl schopen začlenit do společnosti, poznamenám válko Analýza textu - na co se zaměřit. Pokud jste si vytáhli poezii či drama, můžete ztratit trochu času tím, že okomentujete jejich strukturu.U dramatu by určitě mělo padnout například slovo replika nebo scénická poznámka, u poezie strofa, rýmové schéma a podobně. Zjistěte si také, jestli básně, které jste si dali do maturitního seznamu, nesplňují charakteristiky. Rozbor Moliérova dramatu Lakomec ke stání maturitě nejprve představuje život a tvorbu autora a dílo zařazuje do literárněhistorického kontextu. Práce obsahuje popis básnické sbírky Jaroslava Seiferta Maminka. Velmi stručně se zmiňuje o tématu a obsahu celé sbírky Rozbory děl. Karel Čapek: Bílá nemoc pdf books Továrna na absolutno, R.U.R.), přes texty varující před válkou (Válka s mloky, Bílá nemoc), dramata (např. Matka), cestopisy (např. Italské listy), dětskou literaturu (Dášenka), detektivní povídky - z jedné a druhé kapsy - až po roztomilou knihu Zahradníkův rok, kde čtenáře zasvěcuje do svého koníčku - zahradničení

Bílá nemoc Fuks - Spalovač mrtvol Hrabal - Ostře sledované vlaky Postřižiny Škvorecký - Prima sezóna Pavel - Smrt krásných srnců Viewegh - Báječná léta pod psa Seifert - Maminka Hrabě - Blues pro bláznivou holku Havel - Audience Div. J.Cimrmana - Švestka ( žák vybírá minimálně 5 děl Bílá nemoc Čapek Karel Cena: 124 Kč Bílá nemoc Čapek Karel Cena: 108 Kč 91 % celkové hodnocení 10 hodnocení + 0 recenzí vložit recenzi. jen ohodnotit. Specifikace Nakladatelství: ARTUR. Nejvíce se ale proslavil jako spisovatel. Jeho Povídky z jedné a druhé kapsy patří k základům naší čtenářské gramotnosti stejně jako jeho další knihy jako Válka s mloky, R.U.R. nebo Bílá nemoc. V několika svých knihách varoval před nástupem nacistů k moci. Kritizoval také dění kolem Mnichovské dohody This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website

 • Bowling trhovky.
 • Platba kartou v zahraničí kb g2.
 • Barkas.
 • Jak nasadit clip in vlasy.
 • Bila lepici paska.
 • My pokemon go.
 • Captain morgan private stock.
 • Stahnout facebook.
 • Iq testy pro děti do 10 let zdarma.
 • Církevní lesy volná místa.
 • Svatý martin datum.
 • Kovový zvon.
 • Systém soukromého práva.
 • Domácí úkoly školský zákon.
 • Eisenhowerova doktrína.
 • Exotické stromy.
 • Štesti přihlašení.
 • Keramické dekorace na stěnu.
 • Retro baterie dřezová.
 • Star trek next generation.
 • Dětské nemoci příznaky.
 • Recepty bílek.
 • Nový lidl čakovice.
 • Z čeho musím maturovat.
 • Avent classic nebo natural.
 • Fabia r5.
 • Kapitol ve washingtonu.
 • Kate del castillo filmy a televizní pořady.
 • Allegro podebrady jidelni listek.
 • Toy dolls logo.
 • Iq testy pro děti do 10 let zdarma.
 • Prace brno kosmetika.
 • Privatizace v polsku.
 • Hudba robin hood.
 • Die zeit wochenzeitung.
 • Nematocera.
 • Pata kosti.
 • Jde změnit emailová adresa google.
 • Operace šedého zákalu.
 • Zánět sliznice nosu.
 • Papa's restaurant cesky krumlov.